Filtry zaawansowane

Dane na podstawie których pokazano przykłady:

zdjęcie z danymi

Za pomocą filtrów zaawansowanych chcemy uzyskać zestawienie państw Europy lub Azji, które zdobyły brązowy medal na igrzyskach zimowych oraz zdobyły maksymalnie 50 srebrnych medali na igrzyskach letnich.

Aby użyć filtrów zaawansowanych w dowolnym miejscu w naszym arkuszu wpisujemy kryteria w następujący sposób:

zdjęcie przedstawiające sposób wpisania kryteriów do arkusza

W pierwszym wierszu umieszczamy nazwę kolumny, której dotyczą kryteria, a w drugim kryteria. Mogą nimi być pojedyncze słowa (jak w kolumnie L) lub porównania (jak w kolumnie M i N). Kryteria podane w jednym wierszu muszą być spełnione jednocześnie – między nimi moglibyśmy postawić spójnik ORAZ, natomiast kryteria z drugiego wiersza możemy określić jako drugą opcje. Między wierszami można by postawić spójnik LUB.

Po napisaniu kryteriów wchodzimy w zakładkę dane i wybieramy „Zaawansowane”.

zdjęcie przedstawiające lokalizacje zakładki zaawansowane

Wyświetla nam się takie okienko, które musimy uzupełnić. Jeśli chcemy przefiltrowane dane wkleić w inne miejsce w arkuszu, tak aby nie zastąpiły nam one początkowych danych zaznaczamy „Kopiuj w inne miejsce”. Klikamy w pole do uzupełnienia  w pierwszej linijce – „Zakres listy:” i zaznaczamy w arkuszu dane, które będziemy filtrować. Potem klikamy w pole przy „Zakresie kryteriów:” i zaznaczamy w arkuszu napisane wcześniej kryteria. Jeśli wybraliśmy „Kopiuj w inne miejsce”, to do „Kopiuj do:” wpisujemy dowolną komórkę – komórkę od której będą wpisywane przefiltrowane dane. Na sam koniec naciskamy „OK”.

zdjęcie przedstawiające okno dialogowe filtrów zaawansowanych

Otrzymujemy przefiltrowane dane:

zdjęcie przefiltrowanych danych

Idealne miejsce aby zacząć swoją przygodę z programowaniem.

Polityka prywatności

Regulamin korzystania ze strony

Odwiedź nasze social media!

Skontaktuj się z nami

Copyright © 2024 return help;

Scroll to Top